למה צריך קידום אתרים אורגני?

היום כבר כולם יודעים – נראות ברשת האינטרנט היא המפתח להצלחה עסקית. אחת הדרכים היעילות ביותר לגרום לגולשים להיחשף לאתר שלכם היא באמצעות קידום אתרים אורגני, מה שנקרא גם מיטוב האתר למנועי החיפוש (SEO – Search Engine Optimization). קידום אורגני אינו רק מגביר את כמות הכניסות לאתר אלא גם משפר את איכות התנועה באתר, את חוויית המשתמש ואת האמינות הנתפסת של העסק בעיני הלקוחות הפוטנציאליים. אז מהם היתרונות המרכזיים של קידום אתרים אורגני וכיצד הוא תורם להצלחת העסק?

ביקורים אורגניים – המקור המרכזי של התנועה באתר

אחת המטרות המרכזיות של קידום אתרים אורגני היא להעלות את דירוג האתר בתוצאות החיפוש של מנועי החיפוש הגדולים, כגון גוגל. כאשר האתר מופיע בעמוד הראשון של תוצאות החיפוש בביטויים הרלוונטיים, הוא זוכה לחשיפה רבה יותר. ככל שהאתר נמצא במקום גבוה יותר בתוצאות החיפוש, כך יותר אנשים יקליקו עליו ויבקרו בו. הגדלת הנראות והחשיפה מובילה להגדלת הפוטנציאל להמרות – פניות בעקבות ביקור באתר, ביצוע הזמנות דרך האתר או מכירות אונליין. השקעה ב-SEO משפרת את דירוג האתר במנועי חיפוש, מה שמוביל ליותר קליקים ולמבקרים רלוונטיים.

קידום אתרים אורגני

אם אתם לא בעמוד הראשון – אתם לא קיימים

מרבית המשתמשים לא ממשיכים לבדוק מעבר לעמוד הראשון של תוצאות החיפוש. לרוב עמוד תוצאות החיפוש כולל 10 תוצאות אורגניות ומספר תוצאות ממומנות של פרסומות. אחוז גבוה מאוד מהגולשים מודעים להבדל שבין תוצאות החיפוש האורגניות לבין הפרסום ומתעלמים מהמודעות הממונות באופן שיטתי. לכן גם אם תקימו מסע פרסום הם לא יקליקו. זה אומר שאם האתר לא מופיע בעמוד הראשון בתוצאות האורגניות, כנראה שאין לכם שום סיכוי להגיע לחלק גדול מאוד מקהל היעד שלכם גם אם אתם מפרסמים. 

קידום אורגני בונה אמון ויחסי ציבור

אתרים שמדורגים גבוה בתוצאות החיפוש האורגניות נתפסים כאמינים יותר בעיני המשתמשים. בניגוד למודעות בתשלום, שברור לכולם שהן ממומנות וליו דווקא משקפות איכות. תוצאות חיפוש אורגניות נחשבות לאובייקטיביות יותר כיוון שהדירוג מבוסס על רלוונטיות לחיפוש וגם על טיב האתר. דירוג גבוה בתוצאות החיפוש האורגניות מחזק את תדמית העסק כמומחה בתחום. עובדה זו מפחיתה את חשש הלקוחות הפוטנציאליים ומעלה את הסיכוי לביצוע פניה או רכישה באתר. SEO תורם לבניית תדמית חיובית למותג ולשיפור היחסים עם הלקוחות. על ידי יצירת תוכן איכותי ובעל ערך, ניתן להגביר את המודעות למותג ולחזק את מוניטין החברה בקרב הלקוחות.

חוויית משתמש משופרת

תהליך קידום אתרים דורש שיפור מתמיד של תוכן האתר והמבנה שלו, דבר שמשפיע באופן ישיר על חוויית המשתמש. אתרים שקלים לניווט, עם תוכן איכותי ובעל ערך אמיתי, יגרמו למשתמשים לשהות באתר זמן רב יותר ואף לחזור אליו שוב ושוב בעתיד. חוויית משתמש חיובית תורמת גם היא לדירוג גבוה יותר במנועי החיפוש. קידום איכותי של האתר מתמקד בשיפור חוויית הגולש. תהליך זה כולל בין היתר אופטימיזציה של מהירות האתר, שיפור מבנה תפריטי הניווט, מיטוב התכנים באתר והפורמט שבו הם מוצגים, התאמת עיצוב האתר לטלפונים הניידים, יצירת תוכן ייחודי שיספק מידע חיוני שבאמת מעניין את הגולש. מכלול פעולות מגוונות שנועדו בראש ובראשונה להיטיב עם הגולש, לסייע לו למצוא אינפורמציה מהר ובקלות, יובילו לירידה בשיעורי נטישת האתר וגם להגדלת מעורבות המשתמשים.

קידום אתרים תורם להגברת מכירות

פעולות מיטוב האתר המבוצעות במסגרת הקידום האורגני כוללות גם את שיפור שרשרת הרכישה באתר, שילוב כפתורים וטפסי יצירת קשר, ניסוחים המעודדים פעולה, ואלמנטים נוספים של הגברת מעורבות ויצירת המרות. במסגרת תהליך הקידום נעשה מאמץ לספק למשתמשים מידע רלוונטי וחשוב בשלבים השונים של מחזור הקנייה – החל ממחקר מוצרים, ביצוע השוואות מחיר או איכות ועד לביצוע הקנייה עצמה. באמצעות אסטרטגיות SEO נכונות, ניתן להשפיע על החלטות הרכישה של הלקוחות, לספק תוכן שמסייע להם לבחור במוצרים ובשירותים שהעסק מציע, להניע לפעולה ולחזק את הביטחון לביצוע קניה.

קידום אתרים

קידום אתרים לוקאלי

SEO לוקאלי מתבטא בסדרת פעולות שנועדו לגרום לאתר להופיע בתוצאות החיפוש מקומיות. קידום אתרים לוקאלי חשוב במיוחד עבור עסקים שרוצים למשוך לקוחות מהאזור הקרוב, למשל מסעדות, חנויות ונותני שירות שונים הפועלים בתחום גיאוגרפי מוגדר. שימוש באסטרטגיות מקומיות כמו ניהול ביקורות, רישום בעסקים מקומיים ושיפור הקידום בגוגל מיי ביזנס, יכול לעזור לעסקים קטנים ובינוניים להגיע ללקוחות פוטנציאליים קרובים ולהגדיל את כמות המבקרים.

תוצאות לטווח ארוך

בעוד מסעות פרסום ממומנים מספקים תוצאות מיידיות של יצירת לידים מהאתר, תוצאות אלה נעלמות באופן מיידי עם הפסקת הפרסום. לעומתם, הקידום האורגני יוצר נוכחות מתמשכת לאורך זמן. השקעה בקידום אורגני מביאה לתוצאות שנשמרות זמן רב לאחר סיום התהליך הראשוני של פעולות הקידום. SEO אינו תהליך חד פעמי אלא אסטרטגיה ארוכת טווח. התוצאות של קידום אורגני איכותי ניכרות בדרך כלל תוך שנה, אך ההשפעה שלו יכולה להיות נוכחת גם שנים אחרי זה. תחזוקה ושיפור מתמיד של האתר והקידום שלו במנועי החיפוש מבטיחים תוצאות יציבות וארוכות טווח אשר הופכות להיות נכס אמיתי של העסק.

עלות-תועלת

קידום אתרים אורגני עשוי להיות משתלם יותר בטווח הארוך בהשוואה לפרסום בתשלום. עלות הקידום האורגני עשויה להיות גבוהה בתחילת הדרך, אך לאחר שהאתר מגיע לדירוגים גבוהים, הוא ממשיך ליהנות מתנועה אורגנית מכוחות אינרציה ללא עלות נוספת. בכך הוא מאפשר לעסקים לחסוך בעלויות פרסום בטווח הארוך. בפרספקטיבה זו, SEO הוא אחד מאמצעי השיווק המקוונים היעילים והזולים ביותר. באמצעות אופטימיזציה של התוכן והמבנה של האתר, ניתן להגיע לקהל רחב ולהגדיל את כמות הביקורים וההמרות בצורה עקבית ומתמשכת.

קידום אתרים ניתן למדידה

הצלחת SEO ניתנת למדידה באמצעות כלים וניתוח נתונים. באמצעות מעקב אחר המיקומים, התנועה באתר, המרות ושיעורי הנטישה, ניתן להבין את ההשפעה של אסטרטגיות ה-SEO ולבצע התאמות במידת הצורך. מדידה נכונה מאפשרת לזהות נקודות חוזק וחולשה ולשפר את הביצועים של האתר. באמצעות ניתוח מתמיד של נתונים ושימוש בכלים מתקדמים, SEO מאפשר לגלות הזדמנויות חדשות לשיפור האתר ולמשיכת קהל חדש. זיהוי מגמות חדשות והבנת צרכי הלקוחות הפוטנציאליים יכולים לסייע בפיתוח מוצרים ושירותים חדשים ולהתאים את האסטרטגיה השיווקית לשינויים בשוק.

התאמה למכשירים

התאמה למכשירים ניידים

קידום אתרים אורגני אמור לדאוג גם לאופטימיזציית נראות האתר לסמארטפונים וטאבלטים. בעידן שבו יותר ויותר משתמשים גולשים באינטרנט באמצעות הטלפונים הניידים, חשוב שהאתר יהיה מותאם למכשירים בכל גודל וצורה. אתר שאינו מותאם למובייל עלול לאבד לקוחות פוטנציאליים רבים ולפגוע בדירוג שלו במנועי החיפוש.

תמיכה במאמצי השיווק הכוללים

תכנים איכותיים שנוצרים לצורך קידום אתרים יכולים לשמש גם בפלטפורמות שיווק אחרות כמו מדיה חברתית וניוזלטרים. קידום אתרים אורגני משתלב היטב עם אסטרטגיות שיווק אחרות, ומסייע להגברת נוכחות העסק ברשת בצורה רחבה ומקיפה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *