קידום עסקים באינטרנט

שיתופי פעולה עסקיים

כל בעל עסק יספר לך שהפניות הכי טובות מלקוחות הגיעו אליו מהמלצה והפניה על-ידי קולגה או לקוח. אם אתה בעל מוסך חשמלאות רכב תרצה שמוסך המכונאות יפנה אליך לקוחות וכך גם הוא ירצה לקבל לקוחות ממך. אם הנך בונה אתרים תרצה לקבל עבודות ממעצבים גרפיים וכך גם הם ירצו לקבל לקוחות ממך.

הפניות כאלו נעשות בעולם הפיזי מפה לאוזן אולם בעולם האינטרנטי הפניות כאלו יכולות להיעשות גם  על-ידי הפניה ישירה או המלצה כתובה באתר הלקוח – הממליץ.

איך להשיג הפניות של לקוחות

בכדי לקבל הפניות של לקוחות מעסקים אחרים באינטרנט:

  • תרגם את הקשרים הקיימים שלך להמלצות כתובות באתרי האינטרנט של העסקים עמם אתה מקושר. דאג להמלצות מעמוד הקישורים וגם ישירות מעמוד ה’תודה שקנית’ באתר האינטרנט של המפנה. לקוח שיסיים קניה באתר המפנה יראה באנר שלך למוצר או השירות המשלים אותו הוא אולי צריך.
  • צור קשר עם עסקים שאינם מתחומך הספציפי אך לקוחותיהם יכולים להיות רלוונטיים עבורך ובקש המלצה תמורת המלצה באתר.

תמורה כפולה

פעילות כזו לאורך זמן תורמת לעסק בכמה מישורים:

  • הבאת פניות איכותיות. בתחילה מעט אך לאורך זמן כמות הפניות תהיה בלתי מבוטלת.
  • הגברת סמכות האתר שלך בעיני גוגל ובכך פעילות כזו תתרום לקידומו בתוצאות החיפוש האורגניות. מיקום אתרים בגוגל הוא בין ביתר שיקוף של סמכותם בתחום בן הם פועלים. המלצות מאתרים אחרים אל אתרך הן בעיני גוגל הצבעות המורות על סמכותו.

כך לאורך זמן תייצר עבור אתרך הפניות איכותיות רבות – בדיוק כפי שבעולם הפיזי – שמחוץ לאינטרנט – עסק בונה את קשריו ואת המקורות מהן הוא משיג את לקוחותיו.

3 Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *