תוכן לאתר האינטרנט – כך כותבים נכון!

בנית אתר, עיצבת אותו לתפארת ועכשיו הגיע הזמן להכניס את התוכן ולהפיח בו חיים.

ומה בסך הכל רצית? שיהיה ברור ופשוט אבל יעביר את התחכום, שיהיה שנון וקולח, אבל גם רציני, שיהיה קצר וקולע, אבל יגיד הרבה ובעיקר, שיעשה לאנשים חשק – להגיע, לרכוש, להזמין, להתייעץ.

כתיבת תוכן לאתרים

הגדרת מטרותיו השיווקיות של האתר

לאתר האינטרנט שלך יש מטרה. כדי לכתוב נכון את הטקסטים יש להבין מה אתה רוצה להשיג ואיזו פונקציה האתר אמור למלא במערך השיווקי שלך. האם מדובר על אתר תדמיתי, האם מדובר על אתר אינפורמטיבי או אולי על אתר מכירתי? הסגנון, כמות המלל, סוג המלל וגם ההנעה לפעולה נגזרים כולם ממטרת-העל של האתר.

כתיבה בשפה של קהל היעד

קהלי יעד שונים מדברים בשפות שונות. בני נוער, אנשי עסקים, עצמאיים או אמהות לאחר לידה. לכל אחד ז’רגון משלו ו”מילות קוד” שנוגעות, שמפעילות ושמאפשרות לו להבין שהנה- יש מי שמבין אותם באמת.

כתיבה מותאמת לאינטרנט

לא משנה לאיזה קהל אתם כותבים, יש כמה כללי אצבע בכתיבה לאינטרנט אשר תקפים לכולם.

חשוב להבין שבאינטרנט אנשים לא קוראים, אנשים סורקים. הם מדלגים בעיניים, ממהרים להבין את הפואנטה והאצבע על כפתור ה-back קלה במיוחד. לכן, בכתיבה לאינטרנט מטרתנו להקל עד כמה שניתן על הגולש באתר שלנו.

ניהול תוכן איכותי בבלוג

כדאי להקפיד  על הכללים הבאים:

 • פסקאות קצרות ותתי-כותרות
  בלוק צפוף וארוך של מלל יבריח את הגולש העסוק. לכן, מומלץ לכתוב את הטקסט במבנה של תת-כותרת מעניינת ומושכת ובהמשך פסקה קצרה בנושא. כך תהיו בטוחים שהמסר יעבור בצורה טובה יותר.
 • החשוב למעלה
  גם אם יש לכם פאנץ’ נהדר, אל תבנו על זה שהגולש יגיע לסוף הטקסט. לכן, את שורת המחץ שלכם, את ההצעה האטרקטיבית או את הבשורה לאומה ספקו כבר בהתחלה.
 • הנעה לפעולה
  הרבה אתרים נופלים בדיוק בעניין הזה. כתבתם טקסט נהדר, העברתם את המסר שלכם בצורה טובה ועכשיו מה? אל תשכחו להבהיר לגולשים שקראו את התוכן שלכם, מה הם אמורים לעשות עכשיו ולהניע אותם לפעולה: להתקשר, לקבל הטבה, למלא פרטים או למעבר לרכישה מקוונת
 • כתיבה מותאמת SEO
  בזמן הכתיבה, חשבו על ביטויי מפתח ושלבו אותם בתתי הכותרות שלכם ובגוף הטקסט. חשוב לדעת שהיום, בניגוד לעבר, גוגל מעדיף תוכן איכותי ויודע לזהות מאמרי ‘ספאם’, כך שאין צורך לחזור באופן מלאכותי על המילים למטרות קידום אתרים.
 • תוכן מקורי
  מומלץ בחום לעבור על אתרים מתחרים, לשאוב רעיונות והשראה, להבין איך עושים את זה בחו”ל ולגבש דעה של נכון ולא נכון עבור האתר שלכם. אבל כשמגיע הרגע לכתוב את התוכן, עשו לעצמכם טובה ואל תעתיקו. מעבר לעובדה שזה לא חוקי ואתם עשויים לחשוף את עצמכם לתביעה, זה גם לא נכון שיווקית. הבשורה שלכם היא ייחודית, הקול שלכם צריך לבלוט והדרך היחידה לעשות זאת היא באמצעות תוכן מקורי שהוא רק שלכם.

אהבתם את המאמר? נעזרתם בו? נשמח לשמוע מכם! השאירו לנו תגובה כאן למטה.

3 Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *