שיווק דיגיטלי רב ערוצי

חזית אחידה של קידום העסק בפלטפורמות דיגיטליות מגוונות – אסטרטגיה מקיפה ועוצמתית להגדלה מסיבית של מספר נקודות ממשק עם הלקוח הפוטנציאלי.

בעולמות הדיגיטל קיימות דרכים רבות להגיע ללקוח הפוטנציאלי, כאשר לכל אחת מהן יש יתרון ייחודי בתחומה. הפצת ניוזלטר, ניהול חשבונות ברשתות חברתיות שונות, הקמה ופיתוח אתר אינטרנט, ניהול בלוג, חנות וירטואלית, שיתופי פעולה עם משפיענים, פרסום בדיגיטל ועוד קשת רחבה של פעולות מהווה דרך מתקדמת ומורכבת להגדלת מכירות של מוצר או שירות, בניית מודעות, חדירה לשווקים חדשים, קידום מותג ושיפור מוניטין החברה. דוקטרינת השיווק הרב-ערוצי דוגלת בצירוף מספר ערוצי שיווק דיגיטלי לכדי חזית אחת רחבה ועוצמתית.

מה הן נקודות החוזקה של השיווק הרב-ערוצי?

השיטה המשולבת מציעה לגורם המפרסם מספר יתרונות בולטים:

  1. להגיע לקהל גדול יותר: הגדלה ניכרת של הממשק עם קהל היעד הרלוונטי, במטרה לייצר אינטראקציה עם גולשים שעושים שימוש סלקטיבי בערוצים הדיגיטליים. דוגמה לכך היא הפצה במייל לצרכנים מבוגרים שאינם מחוברים לרשתות החברתיות, במקביל לפרסום מודעות גם באינסטגרם, גם בפייסבוק וגם בטוויטר כדי לקדם נוכחות בזירות שונות.
  2. להגדיל את תדירות החשיפה: יצירת מגוון דרכים בהן הלקוח יכול לתקשר עם הגורם המפרסם, באופן הנוח ביותר עבורו. משווק רב ערוצי למעשה יוזם באופן אקטיבי מפגשים עם הלקוחות במגרש הביתי שלהם, מבלי להמתין בצורה פאסיבית לכך שקהל היעד יזדמן לאתר שלו. בדרך זו מתאפשרת הגדלה של תדירות החשיפה של הלקוח לפרסומת, למוצר ולחברה.
  3. לחשוף כל גולש למספר מסרים: יכולת לשדר מסרים שונים בעת ובעונה אחת וזאת בהלימה לאופי הפלטפורמה הדיגיטלית. לצורך המחשה, יתאפשר למפרסם להדגיש את איכות המוצר והעמידות שלו בהודעות דואר אלקטרוני, להעצים את הנוחות והשימושיות שלו באמצעות פייסבוק ולהצביע על הפופולריות החברתית שלו דרך טיקטוק.

שיווק דיגיטלי

צעדים להגברת היעילות השיווקית

האפקטיביות של השיווק הרב-ערוצי תושפע במידה רבה מהקפדה על הדגשים הבאים:

  • שמירה על עקביות פרסומית בכל פלטפורמה לטובת גיבוש התמונה הרצויה של המותג או החברה.
  • הטמעת מערכות טכנולוגיות מתאימות לביצוע מעקב רוחבי אחרי הפרסום בערוצים השונים.
  • היכרות יסודית עם הרגלי הגלישה של הלקוח ועם נישות צרכניות המזמינות פוטנציאל עסקי.
  • הסרת מחיצות בין מחלקות שונות בארגון כדי להגביר שילוב זרועות והפריה הדדית.
  • הרצת בדיקות והתאמת הטקטיקה השיווקית לתגובתו של קהל היעד.

אתגרי השיטה המשלבת

מהלך שיווקי מסוג זה דורש ניהול ביד רמה. נצרך ניטור במקביל של פלטפורמות רבות ושונות ושל מסרים הנבדלים זה מזה, מה שמייצר מורכבות גדולה מאשר התמקדות נקודתית בערוץ בודד. על המפרסם לרתום יותר משאבים, כוח אדם ומקורות מימון כדי להגיע לביצועים גבוהים. כדי להצליח בכך, חשוב לייצר שיתוף פעולה של מחלקות שונות בתוך הארגון כדי לרכז ידע מקצועי רלוונטי.

בשיווק רב-ערוצי קשה להתחקות אחרי ההשפעה הפרטית שהייתה לכל ערוץ על קבלת ההחלטות של הלקוח, בפרט כשמעוניינים בתוצאות המתחשבות בפקטור הזמן. קיים סיכון לבזבוז זמן, כסף ומשאבים על ערוצים שאינם יעילים, כתוצאה מבליעתם בתמונה הכוללת. יש צורך ברתימת כלים חישוביים שמאפשרים אנליזה של הנתונים האלה, בדמות מודלים ייעודיים שמשמשים ככלי ניתוח אפקטיביים.

הופעתם של ערוצים חדשים הנוצרים במהירות מסחררת – פייסבוק, אינסטגרם, טיקטוק, אאוטבריין, טאבולה ועוד – מייצרת עולם דינמי שמחייב ביצוע התאמות תוך כדי ריצה על מנת להתמודד עם מפרסמים מתחרים. יש צורך במחקר שוק ומחקר מתחרים רציני כדי שלא לפספס טרנדים חמים. במקביל, העיסוק המרובה בפלטפורמות עצמן ובהיבט הכמותי עלול לפגוע באיכות המסר ובמקוריות שלו, כך שחשוב לוודא שהדברים אינם באים אחד על חשבון השני.

השימוש המתקדם בטכניקה המשלבת נועד ליצור סינרגיה בין הערוצים הצולבים, במסגרתה פעילות הצרכן בפלטפורמה אחת קובע את המסר אותו יקבל במפגש הבא שלו בפלטפורמה אחרת, במעין אבולוציה שיווקית מתמדת. העבודה במספר ערוצים בו זמנית יוצרת אתגר של התאמת המסר הפרסומי לפרופיל הלקוח הפוטנציאלי ולשלב שבו הוא נמצא בדרך לרכישת השירות או המוצר. לכן נדרש מעקב צמוד והשקעת מאמץ בפילוח הקהל ושימוש במסרים מותאמים אישית, לצד שיפור מיומנויות האנליזה.

סושיאל מדיה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *