קידום אתרים זול

כולנו מכירים את האמירה שמה שעולה בזול – שווה זול, אבל האם הדבר נכון גם לגבי שירותי קידום בגוגל?

עבור מה אתה משלם

בשביל לדעת האם המחיר שקיבלת הוא זול, כדאי יהיה קודם לקבוע עבור מה אתה מוכן לשלם. כמובן, אתה מעוניין בחברה שתעבוד בשבילך או בחברת קידום שתשיג עבורך תוצאות. אך האם התוצאות עליהם אתה מוכן לשלם הן המיקומים בגוגל או שמא תוצאות הן כמות הפניות שתקבל?

 

 

המדד להצלחת הקידום

כל החברות ששוכרות שירותי קידום בגוגל מודדות את הצלחת הקידום  – אם מדובר בחברה למתן שירותי מחשוב, בחברה המתקינה ספרינקלרים או חברת ייעוץ עסקי.

כלכליות שירותי הקידום נקבעת בכל החברות באמצעות השורה התחתונה: מה הקידום שווה לה – כמה הכנסות היו להן שמקורן בקידום.

כל החברות כמובן רוצות מיקומים בגוגל, אך חשוב לזכור כי המיקומים הם אינם המטרה אלא האמצעי להגברת הפעילות העסקית.

המדד לחישוב כלכליות הקידום הוא העלות לכל פניה או מכירה שבוצעה באמצעות האתר:

 • יש לחלק את גובה התשלום החודשי לחברת הקידום – בכמות הפניות שהתקבלו.
 • רצוי לבצע השוואה – מה היה מחזור העסקאות לפני מאמצי הקידום ומה הוא עכשיו.

תשלום עבור פניות והכנסה

אם כן, המחיר האמיתי אותו משלמים בעלי אתרים עבור שירותי קידום הוא מחיר כל פניה או מכירה שהושגה באמצעות האתר. במצב כזה עלות חודשית של 1500 ש”ח בדרך כלל הנה יקרה הרבה יותר מאשר עלות חודשית של 3000 ש”ח, מהסיבה שבדרך כלל (ובמיוחד בתחום הקידום) עלות נמוכה מצביעה על רמה מקצועית נמוכה:

 • אם שילמת לחברת קידום 1500 ש”ח ואתרך מייצר 10 פניות – מחיר הקידום הנו 150 ש”ח לפניה.
 • לעומת זאת, אם שילמת לחברת קידום 3000 ש”ח ואתרך מייצר 30 פניות – מחיר הקידום אותו אתה משלם הנו 100 ש”ח לפניה.

דוגמה מהחיים

ממש היום דיברתי עם יועץ עסקי עמו אנחנו עובדים בהרמוניה כבר תקופה לא קצרה. ולפני שניגשנו לדיון בנושא המתוכנן הוא ביקש חוות דעת לגבי אתר של לקוח שלו – הלקוח עבר לאתר חדש ומאז כמות הפניות פחתה באופן משמעותי.

הלקוח משלם 1500 ש”ח בחודש לחברה הנחשבת מכובדת ומקצועית – תעריף חודשי זול שמתברר כיקר מאד: בבדיקה מהירה עלה כי לא בוצעו באתר הצעדים הבסיסיים ביותר ההכרחיים לקידום מוצלח, טופס יצירת הקשר לקוי ויש בעיית תאימות לדפדפן ‘כרום’.

סוכן המכירות שלך בעולם הוירטואלי

לצורך השוואה, תחשבו על איש מכירות שאתם מעסיקים. האם תעדיפו לשלם שכר נמוך לאיש מכירות גרוע שמוכר מעט או תעדיפו להחזיק כריש מכירות במשכורת גבוהה שמטיס לכם את העסק קדימה? חברת הקידום היא סוכן המכירות שלך בעולם וירטואלי.

קידום אתרים זול

אותי זה לא הפתיע כלל. תעריף כה נמוך לא יגבה ע”י חברת קידום שלקוחותיה מרוצים אלא ע”י חברת קידום ששמה לה כמטרה להשיג כמה שיותר לקוחות – בדרך כלל מכיוון שלקוחות עוזבים אותה והיא צריכה למלא את החסר. מחיר של 1500 ש”ח עבור קידום בגוגל אינו מצדיק את היקף העבודה אותה מבצעת כל חודש באופן שוטף חברת קידום מקצועית.

לקוחותיה של חברת קידום מקצועית מרוצים, משלמים באופן קבוע ואינם עוזבים. המחיר עבור שירותיה משתלם כיוון שהפניות נכנסות באופן קבוע.

אם בחרת חברת קידום בגלל תעריף חודשי נמוך כדאי שתבדוק היטב אם היא חברה ראויה – קרוב לוודאי שתשלם פחות עבור כל פניה או מכירה באתר שלך אם תשלם תעריף חודשי גבוה יותר.

מה חשוב לך יותר, תעריף חודשי נמוך או מחיר נמוך לכל פניה או מכירה באתר?

4 Comments

 • אופיר

  שמעתי שאפשר לקבוע את מחיר הקידום לפי כמות הביטויים שאותם מקדמים וככה להוזיל עלויות. האם מומלץ?

  • יניב

   אופיר גישתנו היא שחברה אשר מגבילה את כמות הביטויים שהיא מקדמת עבור הלקוח אינה נותנת שירות מלא ואף עשויה לנקוט באמצעים שאינם כשרים למטרת הקידום, אמצעים שבעתיד עלולים לגרום לענישה מצד גוגל.

   אנחנו לא מגבילים את כמות הביטויים וזאת מתוך תפיסה שהקידום חייב להיות מלא – עלינו להשיג עבור הלקוח לאורך זמן כמה שיותר מיקומים רלוונטיים בגוגל ולחזק את המוניטין שלו בגוגל, לגרום מחודש לחודש להגדלת מספר הפניות, להגדלת המכירות והרווח הנובע מאתר החברה.

  • נסיה

   היי תומר.

   מחיר כזה מריח לא טוב. תבדוק עם מקדם האתר מה זה כולל? אם קידום האתר לא מתבצע בראיה רחבה שמתייחסת למיטוב התכנים, שיפור ופיתוח מבנה האתר, אופטימיזציה בקוד, בניית אסטרטגיית קידום, הגברת המרות, כתיבת תכנים חדשים, וגם (ולא רק) בניית קישורים, עדיף שתתרחק. ומי שעושה את כל זה במחיר כזה, כנראה עובד בהתנדבות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *