התקנה נכונה וקידום של בלוג וורדפרס בגוגל

ידוע כי בלוג WordPress הוא פלטפורמה מצויינת לקידום בגוגל – אבל אפשר לקדם אותו בגוגל בהצלחה רבה עוד יותר. הנה 10 המלצות להתקנה נכונה של וורדפרס ולקידום בגוגל:

מיקום הבלוג בשרת

התקינו את הבלוג בתיקיית משנה באתר ולא בסאב-דומיין. סאב-דומיין הוא שם מתחם נפרד מהדומיין ולכן התקנה בו לא תקדם את הדומיין. זה אומר שקישורים שייווצרו בזכות הבלוג ייספרו לטובת האתר שלכם רק אם הבלוג יהיה בתיקיית משנה כגון www.mysite.co.il/blog.

מראה הבלוג

כדאי מאד שהבלוג יעוצב וייראה כחלק מהאתר – עם סרגלי הניווט הקיימים בשאר עמודי האתר. לחילופין אפשר לעצבו ללא הסרגלים הללו ובמראה קצת שונה אבל חייבים לשמור על קשר בין עיצוב הבלוג לעיצוב האתר ועל קישורים ברורים וקלים להתמצאות ולניווט מהבלוג חזרה לאתר ולהיפך.

התקינו בבלוג ענן תגיות

ענן תגיות הוא דרך שימושית לאפשר למבקרים להבין מה הוא נושאו המרכזי של האתר ולמצוא בו תוכן רלוונטי עבורם. הוא גם מוערכך בגוגל ככזה ולכן הוא טוב לקידום.

כותרות

הגדירו את כותרות הפוסטים ב-H1. כותרות הפוסטים המפורסמים בבלוג הן הגורם המקודם ביותר בגוגל – שם צריכות להיות מילות המפתח החשובות לקידום ולכן כדאי להגדירן ככותרת העמוד – H1. בדרך כלל ההגדרה האוטומאטית היא H2 וניתן לשנות אותה בקלות בעמודי single.php, page.php או post.php.

תגי מטה

התקינו תוסף לשליטה בתגי המטה. כך תוכלו לנסח את תג ה- title ותג ה- descrition בעצמכם ולקדם ביתר הצלחה את מילות וביטויי המפתח החשובים לכם. הנה תוסף מעולה שיאפשר לכם שליטה ואפשרויות מתקדמות רבות.

תגי nofollow

שימו תגי nofollow על קישורי rss, קישורים בתגובות וקישורי התחבר או הירשם. תגים אלו ימנעו מגוגל לסרוק עמודים לא נחוצים ובכך יכוונו את הרובוט לסרוק ביעילות את האתר.

קישורים שימושיים

שימו בתחתית כל פוסט קישורים לפוסטים נוספים בנושא. קישורים כאלו מעודדים את הקורא להמשיך ולקרוא באתר שלכם ובכך הם גורמים לגולשים לבלות יותר זמן באתר. יש הרבה תוספים טובים שניתן להתקין, הנה התוסף החביב עלי.

תג ה’המשך’

נסחו את תג ה’המשך’ (more). במקום שיוצג למבקרים (ולרובוט של גוגל) ניסוח כגון ‘המשך לקרוא’ טוב יהיה אם יוצגו בקישור אל הפוסט מילות מפתח חשובות. ניתן לשלוט בניסוח בעזרת תוסף מתאים.

טוויטר

הודיעו אוטומאטית בטוויטר על כל פוסט חדש. זה קישור חיצוני לפוסט, לבלוג ולאתר וכדאי מאד. ניתן להתמש בתוסף המצויין הזה.

תוכן כפול

מנעו סריקה של עמודים עם תוכן כפול. הוסיפו תגי noindex,nofollow לעמודים שהם תוכן כפול כגון עמודי ארכיון. הנה תוסף שיעשה עבורכם את העבודה קלה במיוחד.

4 Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *