גוגל צריכה SEO

החברה הענקית אשר כולם יודעים ומכירים את שמה מענישה את מקדמי האתרים על חשבון מלחמתה.

המלך עירום

ברשת מסתובבים אין ספור סרטונים והדרכות של גוגל על איכות האתר והתכנים, שיפור חווית הגלישה וחשיבה שמתמקדת בגולש. האלגוריתם של מנוע החיפוש הגדול ביותר הולך ונעשה מתוחכם מיום ליום. גוגל כבר יודעת “לשמוע” ו”להבין” את השפה האנושית עם כל המורכבות שלה, להציע מוצרים ושרותים לפי מיקום ותחומי העניין של הגולשים ומה לא.  אבל נראה שבפועל שקעה אחותנו הגדולה במלחמת עולם שהיא מנהלת עם הצד האפל של קידום אתרים. נראה שהיא כל כך עסוקה בקרבות – לפגוע, להתיש ולהעניש את בוני הקישורים למיניהם – אך איכות תוצאות החיפוש שהיא מייצרת מידרדרת.

קידום אתרים

להלן מספר דוגמאות לכך שעדיף כי היא תרכז את מאמציה בשיפור האלגוריתם שלה, ולא בהענשת אתרים שמבלבלים אותו. כמקדם אתרים וותיק – שלאורך השנים משתמש אך ורק בשיטות הקידום הלגיטימיות, העולות בקנה אחד עם הנחיות גוגל לאיכות – מצער אותי לראות איך לעתים גוגל מפשלת ובגדול.

לגולשים קשי הבנה במיוחד

לא פחות מ-24 פעמים ביטוי המפתח המרכזי מופיע בעמוד ותראו – זה כנראה מספיק כדי להגיע למקום השישי בתוצאות החיפוש! ואנחנו חשבנו שצפיפות מילות מפתח מזמן כבר לא משחקת תפקיד ויותר מזה – היא מהווה איתות ברור על ספאם, לפחות לדברי מאט כץ (ראו וידאו בנושא צפיפות מילות מפתח )

צפיפות מילות מפתחגוגל מה קורה לכם? פינגווין, שמינגווין, פאנדה שמאנדה – היתכן שאתם מאפשרים לאתרים כאלו לקבל דירוג גבוה בתוצאות החיפוש?

תקינות אתר

מסתבר שגם זה לא מה שעומד בראש מעייניו של האלגוריתם של גוגל. דוגמה של אתר שנמצא במקום 2 בביטוי מאוד תחרותי והרבה יותר מידי זמן.

גוגל וקידום אתרים

עמודים ריקים או אוטומטיים

להלן דוגמה מייצגת לאתרים שפותחים עמודים ריקים עם כותרת בביטוי מפתח חשוב או קטגוריה ריקה מתוכן עם שם מתאים. וגוגל “אוכלת” את זה בלי למצמץ! כולם זוכרים את הפוסט של מאט כץ על עמודים אוטומטיים מכווני ביטויי חיפוש (רא וידאו בנושא עמודים אוטומטיים ) המיוחסים לספאם. אז מה שונה? מדוע הגולש צריך להגיע לעמוד ריק בלחיצה על מקום 4 בתוצאות החיפוש?

עמודים ריקים

נראה שלא יזיק לגוגל להתייעץ עם חברת קידום אתרים.

יש לכם דוגמאות נוספות? אתם מוזמנים לכתוב.

4 Comments

 • יוסי פנסו

  אני ממליץ לחברי המלומדים קצת להרגיע . וזה למה
  אתה חונה המון פעמים במקום שאסור לחנות ו… ואלה לא קיבלתה קנס .איזה יופי.
  עד שיום אחד אתה מקבל קנס . ואז אם אתה בא לחנות בפעם הבאה אתה תחנה לפי הכללים .
  מנסיון אני ממליץ בחום לנהוג לפי הכלים ,הולך פעם הולך לכם פעמיים ואז חוטפים את הג’ננה של גוגל ולכו תצאו מזה .
  אז להרגיע
  יום טוב יופי של אתר יש לכם
  בברכה יוסי פנסו

 • ערן מכונת כתיבה

  פשוט כיף להתעדכן כל פעם אצלכם באתר,

  אולי תעדכנו לעיתים קרובות יותר זה פשוט מעשיר את הידע ועוזר לקידום.

  המון תודה והערצה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *