ביקור בגוגל

אתמול ביליתי במשרדים של גוגל בתל אביב במשך כ-4 שעות בהם נציגים בכירים העבירו הדרכות מקצועיות מתקדמות לפרסום אתרים ברשת החיפוש והתוכן, שימוש בתכונות מתקדמות של אנליטיקס וכלים נוספים, הכנת עמודי נחיתה מקצועיים ועוד.

איתי יחד נכחו עוד כ-25 מנהלי פרסום בהיקף בינוני, כהגדרת גוגל, כל אחד הגיע מצוייד במחשב הנייד שלו ובחפיסת כרטיסי ביקור.

ההרצאות היו מקצועיות מאד ולהפתעתי יצאתי משם עם 17 (!) נקודות חשובות ללמידה אותן אחקור בימים הקרובים ובהמשך אעלה אותן על הכתב כאן בבלוג.

החדר בו היינו נחלק ל-3:

 • איזור הרצאות קטן עם כל מה שרק צריך – מקרנים, פוינטרים וכו’. בצד האיזור הזה יש מסך פלאזמה גדול ומתחתיו קונסולות משחק, ג’ויסטיקים מפלצתיים ופריטים מעניינים נוספים שאם היה לי יותר זמן הייתי חוקר בהנאה.
 • איזור משחקים – כולל שולחן ביליארד, פסנתר, גיטרה, הליקופטר בשלט רחוק ועוד מיני שעשועים.
 • איזור נוסף חשוב ביותר – קפיטריה בשירות עצמי עמוסה בכל הפינוקים – שלושה מקררי מסעדה גבוהים עם דלתות זכוכית שקופות עמוסים בכל טוב, מכונת קפה גדולה, בקצה הקפיטריה בצמוד לקיר ראיתי קופסאות פלסטיק שקופות – כל אחת מלאה בסוג של ממתק כמו בחנות ממתקים ועוד מיני פריטים ואביזרים שהיית מצפה למצוא בקפיטריית העובדים הפנטסטית של גוגל. לאורך החלון בר עם כסאות גבוהים שקופים בצבעי גוגל ומהחלון הנוף שנשקף מהקומה ה-26 הצופה על החלק הדרום-מזרחי של גוש דן.

בסוג העבודה הזה אתה יושב מרבית הזמן מול המחשב והאינטראקציה עם אנשים היא מועטה ביותר. לכן לביקור היה ערך נוסף של מפגש עם קולגות – אנשים שכמוך רואים רוב שעות היום את מסך המחשב מול העיניים וכל מעייניהם נתונים לעולם האינטרנט בכלל ולגוגל בפרט. בהפסקה הראשונה ניגשתי מיד אל שולחן הביליארד של החברים בגוגל תוך שאני מושך את אחד הקולגות ובחיוך רחב סידרתי את השולחן למשחק 9 בול מהיר. תוך שלוש דקות הכנסתי את ה-9 דרך ה-2 ושמחתי הייתה גדולה.

ביקור בגוגל

אחרי שלוש שעות החבר’ה בגוגל היו נחמדים ופתחו עבורנו את אחד משלושת המקררים – מלא בסוגים שונים של משקאות קלים בבקבוקים ובפחיות. לקחתי שוקולד Bueno. היה טעים. ההרגשה הייתה כאילו נתנו לך להיכנס לחדר המשחקים המאד פרטי שלהם, נתנו לך מידע יקר ואפילו פתחו בשבילך את המקרר.

החברים שהעבירו את ההרצאות היו בד”כ מאד מקצועיים והפורום המצומצם איפשר מענה לכל השאלות ובכלל הקנה הרגשה של אינטימיות נדירה.

נחמדים מאד החברה שם ולא נראה שהיה להם קשה להיות נחמדים. הם פשוט כאלה אנשים.

7 Comments

  • יניב

   היי לימור. זה היה ארוע יזום על ידי גוגל ומי שהעביר אותו היה מנהלי הפרסום הבכירים של גוגל ישראל ומנהלים מתתי תחומים רלוונטיים. הם הזמינו מנהלי קמפיינים שהם הגדירו ‘בהיקף בינוני’ – להערכתי מדובר במנהלי פרסום שמנהלים תקציב של חברות ידועות ולפחות כמה עשרות אלפי שקלים בכל חודש בפרסום בגוגל.
   מידי פעם אני מקבל הזמנות גם לאירועים פתוחים לקהל רחב יותר ואם זה אפשרי אני מעביר אותן גם לקולגות מהתחום שמעוניינים להצטרף. אם תישארי בסביבה אולי אעביר גם אלייך 🙂

  • יניב

   תודה זיו. ברור היה לי כשניגשתי לכתוב את הפוסט הזה שלא אוכל להעביר בו את כל מה שלמדתי שם. לכן החלטתי להעביר בפוסט את ה’פאן’ (אני מקווה שהצלחתי) ואת התגליות להעביר יותר מאוחר באופן ממוקד. כמו שכתבתי ההרצאות היו למפרסמים מתקדמים ועסקו בפרסום ברשת התוכן, בשימושים מתקדמים באנליטיקס ובהכנת עמודי נחיתה. בעקבות אותו הערב אפרסם כאן את ’10 טיפים למסע פרסום מוצלח’ ופוסט בנושא הכנת עמודי נחיתה ככל הנראה יבוא אחריו. אלא אם קודם לכן בגוגל יחליטו להזמין אותי שוב :-).

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *